Etusivu / Koneet ja työkalut / Sähkötyökalut / Kuumailmapuhaltimet / Rapid Kuumailmapuhallin R2200-LCD 2200W
Rapid Kuumailmapuhallin R2200-LCD 2200W
Tämän tuotteen voi ostaa vain 1 kpl:n erissä
Varastossa - Lähetetään 3-5 arkipäivän kuluessa
Ei rahtikuluja
  • 30 päivän palautusoikeus
  • Suomalaiset maksutavat
  • Ammattilaisen kauppa – perustettu Ruotsissa vuonna 1990
Tuotetiedot
  • Drifttyp
    Verkkovirtakäyttöinen
  • Virtalähde
    Sähkö 230V
Tuotekuvaus
R2200-LCD on teknisesti edistynyt ja kestävä kuumailmapuhallin.
Siinä on LCD-näyttö tarkan lämpötilan asettamiseen (10 °C:n välein, 50–650 °C) ja ilmavirta 250–500 l/min. Tämä yhdessä korkean tehon (2 200 W) kanssa tekee siitä erittäin käytännöllisen ja tehokkaan erilaisten materiaalien käsittelyyn, samalla kun materiaalien vaurioitumisriski minimoidaan. R2200-LCD saavuttaa asetetun käyttölämpötilan nopeasti, mikä myös optimoi työnteon. Ylikuumenemissuoja ja jälkilämmön ilmaisin takaavat turvallisen käsittelyn käytön jälkeen, ja LED-valot helpottavat ilmavirran ja lämpötilan säätöä. R2200-LCD:n kotelo on suunniteltu siten, että se voidaan asettaa turvallisesti esimerkiksi työpöydälle, jotta voit työskennellä vapaasti käsin. Kuumailmapuhaltimessa on myös ergonominen, pehmeä kädensija, joka tekee siitä helpon ja mukavan käyttää.